UA | RU
Контактна інформація
Київ

Обираємо подушку для подорожей: надувна, самонадувна | Naturehike

На природі подушкою іноді слугує згорнутий одяг чи куртка. Але на жаль, з домашнім комфортом це не можна порівняти — всю ніч доводиться крутитися в пошуках зручної пози, а вранці виникає втома.

З досвідом приходить усвідомлення, що зручний сон — це не примха, а запорука успішної подорожі. Як же гарантувати собі здоровий відпочинок вдалині від дому? Для таких випадків є туристична подушка.

Розрізняють надувні та самонадувні подушки — кожна зі своїми особливостями. Ми розповімо про їх відмінності та поділимося секретами вибору, щоб у дорозі ви могли спати так само комфортно, як у ліжку.

Як обрати ідеальну туристичну подушку для походів? | Naturehike

Головні вимоги до туристичного спорядження: компактність та легкість для зручного транспортування на спині. Подушка — не виняток.

Найпростіший спосіб отримати легку в носінні подушку — зробити її надувною. У спущеному положенні вона розміром з долоню, а в надутому набуває стандартних габаритів для повноцінного сну.

Важливо! Дорожні подушки на шию не підходять для піших мандрівок. Вони забезпечують належну підтримку голови та шиї лише за умови, якщо людина перебуває у сидячому положенні.

Тут виникає логічне питання: яка подушка для подорожей найкраща? Класична надувна або її вдосконалений аналог — самонадувна?

Кожен варіант має свої особливості, що впливають на актуальність для окремих видів подорожей.

Види туристичних подушок

І надувну, і самонадувну туристичні подушки потрібно наповнювати повітрям задля досягнення потрібного обʼєму. Для цього призначений клапан (у деяких моделях їх може бути декілька для регулювання ступеня надування різних секцій).

Відмінності моделей криються у структурі їх матеріалів.

Подушка надувна

У пошитті використовується поліестер або нейлон з ТПУ-покриттям, яке підвищує стійкість тканини до зношування та розривів. Щоб підготувати виріб до використання, слід подути в клапан або підʼєднати повітряну помпу для прискорення процесу. Спуск повітря також виконується вручну шляхом поступового скручування подушки.

Головна перевага такої моделі — мінімальна вага та компактні розміри у складеному вигляді завдяки абсолютно порожній структурі. Проте деяким користувачам може не вистачати звичної м'якості, оскільки по суті потрібно спати на «мішку з повітрям».

Подушка самонадувна

Конструкція складається з кількох шарів: зверху поліестер з TPU, а всередині пориста піна. Виріб надується автоматично, не вимагаючи від вас жодних додаткових маніпуляцій, — потрібно лише відкрити клапан.

Завдяки пінному прошарку, цей виріб м'якіший та краще амортизує, наближаючи рівень комфорту до сну на домашній подушці. Але є й мінус — у складеному вигляді він займає більше місця, ніж надувна альтернатива.

Критерії вибору подушки для туризму

Хороша подушка для туризма — це та, після якої немає больових відчуттів у шиї після сну, а є лише легкість та комфорт.

Щоб вибрати таку модель, варто приділити увагу низці параметрів:

  • Форма. На лицьовій стороні має бути рівна зона в середині або невелике заглиблення. Такий дизайн допомагає підтримувати шию та голову у правильному положенні, знижуючи ймовірність неприємних відчуттів після сну. Як результат, ви прокинетеся свіженькими, навіть якщо ночували не в найкомфортніших умовах.
  • Матеріал. Краще, якщо в подушці є поділ на верхню зону з приємним на дотик матеріалом і нижню поверхню з нековзним ефектом, щоб виріб не ковзав по килимку або спальному мішку. Важливо, щоб тканина відштовхувала воду та бруд, оскільки у вас не буде можливості чистити її на природі після кожної проведеної ночі. Також не забувайте про шарудіння: хороший матеріал не видає неприємних звуків під час руху, гарантуючи спокійний відпочинок, навіть якщо ви багато крутитеся уві сні.
  • Якість конструкції. Подушка має витримувати не тільки вашу вагу, а й різні навантаження, пов'язані з похідним життям: її доведеться багаторазово надувати, складати, пакувати у рюкзак, і вона повинна справлятися з цим без втрати функцій. Перевіряйте якість швів та клапанів. Все має бути максимально герметично.

Якщо ви не знаєте, який з варіантів вам підходить більше: надувний або самонадувний, то визначте ситуації, в яких будете використовувати подушку. Надувна — єдино правильний вибір для тривалих піших походів, де акцент робиться на легкості спорядження. Для кемпінгів та пікніків підходить самонадувна, адже вам не потрібно рахувати кожен грам та сантиметр, тому можна побалувати себе справжнім комфортом.

Поради щодо догляду за подушками для подорожей

Щоб ваша подушка вірою та правдою стояла на сторожі вашого здорового сну, за нею потрібно правильно доглядати.

Ось кілька простих порад, які допоможуть продовжити життя вашого придбання на багато років:

  1. Не перевантажуйте. Не сидіть і не тисніть із силою на подушку. Зайвий тиск може пошкодити шви та матеріал.
  2. Очищайте після кожного походу. Після повернення з подорожі обов'язково очищайте тканину за допомогою вологої ганчірки або губки з м'яким мийним засобом. Це необхідно, щоб прибрати пил, бруд та піт, які вбираються в матеріал.
  3. Не забувайте провітрювати. Навіть якщо тканина здається чистою, краще провітрювати її перед зберіганням до наступного сезону. Виріб може накопичувати вологу всередині, тому дайте йому «подихати» на свіжому повітрі перед пакуванням.
  4. Правильно зберігайте. Для зберігання підходить щільний чохол, який захищає матеріал від пошкоджень. Зберігайте аксесуар у сухому місці без сильних перепадів температури.

І останній важливий момент: під час організації спорядження в рюкзаку слідкуйте за тим, щоб подушка не торкалася гострих предметів, які можуть пошкодити тканину. На непередбачуваний випадок завжди носіть з собою ремонтний набір для швидкого розвʼязання проблем з герметичністю надувного екіпірування.

Написати коментар