UA | RU
Контактна інформація
Київ

Як вибрати зручний і надійний туристичний гамак | Naturehike

Попри те, що перші згадки про гамаки датовані 14 століттям, цей аксесуар почав з'являтися у списках спорядження «must have» для мандрівників лише недавно. І це дивно, адже ті, хто хоч раз брав його на відпочинок, погодяться, наскільки комфортним є час, проведений на свіжому повітрі під заспокійливі звуки природи й гойдання в тіні дерев.

Однак, не всі розуміють, що гамаки бувають різних видів, і це стосується не лише їх матеріалів, а й типу конструкцій загалом. Особливості дизайну відбиваються на відмінностях у галузях використання, і той гамак, який прикрашає заднє подвірʼя на дачі, може просто не забезпечувати належний рівень безпеки та комфорту, необхідний у туристичній подорожі.

Виникає логічне питання: який гамак вибрати для туризму? У нашому посібнику ви знайдете відповіді на найчастіші запитання.

Як вибрати зручний і надійний туристичний гамак для походів

В той час як гамак для йоги асоціюється з неабиякими фізичними навантаженнями, гамак для туризму навпаки є символом розслаблення. А ще він може відчутно урізноманітнити відпочинок, виступивши альтернативою спальному мішку та навіть похідному намету, як, наприклад, гамак 3-в-1 з москітною сіткою, схожий на підвісне ліжко.

Але попри візуальну простоту конструкції гамака, його вибір — не найпростіше завдання. Ця категорія налічує безліч моделей: одні — для відпочинку на дачі, пляжі або парку, інші — для кемпінгу та тривалих подорожей. Чим вони відрізняються? Давайте вивчати.

Основні види туристичних гамаків

Гамаки є настільки популярним аксесуаром для організації відпочинку, що вони навіть мають своє «громадянство», тобто поділ на категорії щодо особливостей дизайну у різних країнах:

  • Бразильські. Виготовляються з бавовни та волокон, що отримуються з розщепленої деревини бразильського горіха. Конструкцію обов'язково прикрашає яскрава бахрома, зв'язана вручну.
  • Колумбійські. Плетуться з ліан та обробленої кори, що фарбується за допомогою натуральних барвників.
  • Мексиканські. Робляться переважно машинним способом із дрібними елементами ручного оздоблення. Основа складу — синтетичні нитки, стійкі до зношування та менш сприйнятливі до впливу сонячних променів у порівнянні з аналогами з натуральних матеріалів.

Проте поділ гамаків щодо особливостей виготовлення у різних країнах світу є суто загальноосвітньою інформацією. Практичнішою є диференціація щодо типу конструкції: каркасна чи безкаркасна. Саме це визначає основну область використання виробу.

Підвісний гамак

Це класика туристичного спорядження, яка має попит завдяки легшій вазі порівняно з каркасними варіантами.

Підвісні гамаки бувають 2 типів:

  • З поперечними планками. Між планками розтягується основне полотно, виключаючи провисання тканини й у такий спосіб забезпечуючи якісну підтримку спини під час відпочинку. Це зручний варіант для дачі або пляжу, але слід враховувати, що така конструкція може перевернутися у разі неправильної експлуатації (виключення: конструкції з системою для захисту від перекидання), а планки не дають можливості повністю сховати складений виріб у рюкзак.
  • Без планок. Конструкція має вигляд прямокутного полотна з петлями або отворами по краях. До них кріпляться мотузки, за допомогою яких виріб розтягується між двома опорами. Головні переваги цієї моделі: просте встановлення та надлегка вага, що робить її ідеальною для туризму. До того ж гамак буквально обволікає відпочивальника, як кокон, мінімізуючи ризик випадкового перевертання.

Каркасний гамак

Як зрозуміло з назви, особливість цієї моделі полягає в каркасі, який дозволяє встановлювати виріб на рівній поверхні, не вимагаючи наявності двох опор. Отже, ставити такий гамак можна практично в будь-якому місці, проте є одне «але»: стійка для гамака відчутно збільшує вагу та розміри всього комплекту, тому для піших подорожей такий вид просто не пристосований.

Дитячий гамак

Деякі виробники пропонують окремі моделі гамаків спеціально для маленьких поціновувачів активного відпочинку.

Відмінності дитячих аналогів полягають у зменшених розмірах полотна та акцентом на м'якість та щільність матеріалу, щоб він витримував високі навантаження під час активних ігор. Зазвичай гамак для дітей не має планок, тому є безпечнішим у використанні під час гойдання.

Як вибрати гамак для активного відпочинку

Перше, що слід зробити перед придбанням гамака, — визначитися з областю його використання.

Для відпочинку на дачі або на пікніку, коли вага не має критичного значення, підходить стаціонарний гамак з каркасом або підвісний з твердими планками. До того ж каркасну модель можна встановлювати навіть удома, додаючи оригінальну «родзинку» до загального інтер'єру.

Для туризму є актуальними безкаркасні вироби, які компактно згортаються та легко розтягуються. Головне — знайти підхоже місце для встановлення з двома надійними опорами.

Нижче розглянемо інші параметри, які варто враховувати під час вибору.

Матеріал

Склад матеріалу, з якого виготовлено полотно, впливає на експлуатаційні властивості гамака, особливо на його довговічність.

Найчастіше на ринку зустрічаються моделі з матеріалів 3 типів:

  • Натуральні волокна (бавовна, мішковина, льон). Приємний на дотик матеріал, який буквально обволікає комфортом, але руйнується під впливом сонячного проміння, швидко намокає та довго сохне, тому не підходить для похідних умов.
  • Синтетика (поліестер, нейлон, парашутний шовк). Має оптимальне співвідношення «вага – міцність – ціна», демонструє стійкість на розрив, несприйнятливість до впливу вологи та температурних перепадів.
  • Тканина Rip Stop. До складу можуть входити натуральні та синтетичні матеріали, які доповнюють характеристики один одного, наділяючи гамак туристичний міцністю та м'якістю.

Вивчаючи матеріал, звертайте увагу на його щільність, яка вимірюється у Деньє (ден). Ця одиниця відображає кількість та якість ниток, що використовуються під час плетіння тканини. Чим вищим є значення Деньє, тим міцнішим є полотно, отже, воно витримує збільшене навантаження. Але в погоні за довговічністю будьте готові поступитися у вазі виробу, оскільки щільні тканини важать відчутно більше.

Розмір

Гамаки випускаються у двох варіантах: одномісні та двомісні. Водночас більшість туристів віддають перевагу другому варіанту, навіть якщо подорожують поодинці, оскільки він пропонує більше простору для відпочинку в комфортній позі. Якщо значення має кожен грам спорядження, то одномісний виріб дозволить заощадити на вазі.

Що стосується довжини, то гамаки не сильно відрізняються в цьому параметрі, оскільки моделі зазвичай йдуть в універсальному розмірі (± 2,5 х 1,5 м), розрахованому на людину будь-якого зросту. Якщо ж ваш зріст вище середнього, то шукайте гамак, який буде довшим за вас приблизно на 50-70 см.

Додаткові аксесуари

Кожен гамак Naturehike постачається разом із дрібними аксесуарами, необхідними для його встановлення, але за бажання комплектацію можна розширити допоміжними елементами:

  • Москітна сітка. Поліефірна тканина розтягується над місцем для відпочинку та кріпиться до основних ременів, за допомогою яких розтягується гамак. Сітка може бути цілісною або з окремими дверцятами на застібці-блискавці для легкого доступу.
  • Тент. Водовідштовхувальний навіс натягується над гамаком для захисту від дощу, а спекотного дня створює тінь, зберігаючи приємну прохолоду в імпровізованому укритті.
  • Плід. Утеплене покривало додає затишок та дарує тепло під час сну у прохолодну погоду. Плід можна використовувати як підстилку для додаткової м'якості.

Як повісити гамак: 5 кроків для простого встановлення

  1. Виберіть дві точки опори. Відстань між опорами має становити від 3 до 4 м.
  2. Підготуйте систему кріплення. Протягніть мотузки або стропи з комплекту в петлі або отвори на кінцях гамака.
  3. Розтягніть гамак. Оберніть мотузки або стропи навколо опорних точок і закріпіть за допомогою карабінів або інших кріпильних елементів. Якщо ви використовуєте мотузки, краще зав'язати прямий вузол, доповнивши його контрольними вузлами для більшої безпеки.
  4. Налаштуйте висоту. Оптимальна відстань гамака від землі складає близько 1,5-1,75 м.
  5. Перевірте надійність конструкції. Для фінальної перевірки слід лягти в гамак та переконатися, що він не надто провисає. Якщо гамак провисає більше, ніж потрібно, підтягніть стропи. Якщо він надто натягнутий, послабте кріплення. Найбільш комфортний кут провисання дорівнює 30°.

Догляд та зберігання туристичного гамака

Чим краще ви дбаєте про своє туристичне спорядження, тим довше воно служить. Це золоте правило поширюється й на гамак похідний.

  1. Не перевищуйте максимальне навантаження, вказане в характеристиках гамака. Це може призвести не лише до пошкоджень конструкції, а й до отримання травм після падіння.
  2. Очищайте матеріал від бруду та пилу після кожної експлуатації. Для цього використовуйте м'яку щітку або вологий рушник.
  3. У жодному разі не складайте вологий гамак. Волога сприяє появі плісняви, яку складно вивести навіть під час прання вдома. Обов'язково дайте тканині повністю висохнути перед тим, як скласти її для подальшого зберігання.
  4. Пріть гамак з використанням щадних мийних засобів. Правила прання вивчіть у рекомендаціях виробника.
  5. Сушіть матеріал якомога далі від прямих джерел тепла. Прямі сонячні промені та високі температури висушують та стоншують волокна тканини, призводячи до пошкодження її структури.

Для зберігання гамака підходить сухе місце, де виключається ймовірність впливу вологи на матеріал. Зберігати виріб слід в окремо чохлі, що захищає гладку тканину від зачіпок. Це стосується й дрібних аксесуарів: не лінуйтеся та складайте всі частини комплекту в окремий мішечок, щоб вони не загубилися під час транспортування.

Написати коментар