UA | RU
Контактна інформація
Київ

Як обрати туристичний рушник: мікрофібра чи швидковисихаючий? | Naturehike

У поході важлива кожна річ, водночас доводиться балансувати між своїм комфортом та вагою спорядження. Як же гарантувати собі зручність, не страждаючи від важкого рюкзака на спині?

Звичайно, без намету та спальника не обійтися, а ось звичайний махровий рушник можна сміливо замінити на компактний туристичний варіант, який виконуватиме ті ж самі функції, не обтяжуючи зайвими грамами.

Чи збираєтеся ви в кемпінг з ночівлею, в гірське сходження, чи вирушаєте на пошуки слідів снігової людини — не забудьте покласти в рюкзак швидковисихаючий рушник. А який саме — розберемо у нашому огляді.

Як обрати рушник для кемпінгу та туризму: легкість, компактність і функціональність | Naturehike

Підтримка гігієни у польових умовах — завжди завдання «із зірочкою». На допомогу зазвичай приходять вологі серветки, але навіть коли вдається помитися або поплавати у річці, витиратися футболкою — не найкращий варіант.

Це не означає, що потрібно нести з собою величезний банний рушник. Щоб вам було комфортно в дорозі, без зайвої ваги та проблем із сушінням, відмінно підійде туристичний рушник. Він може бути навіть більшим за звичайний домашній, але складається набагато компактніше завдяки особливим матеріалам: тонким і швидковисихаючим.

Види туристичних рушників для кемпінгу

Для активного відпочинку актуальні кілька видів рушників:

  • З мікрофібри: поліестер, поліамід (нейлон) та їх поєднання;
  • З бамбука: іноді може бути домішка льону.

Тут важливо уточнити: обидва варіанти належать до категорії швидковисихаючих, але найбільший попит мають рушники з мікрофібри. Це пояснюється їх підвищеною міцністю, стійкістю на розрив і доступнішою ціною, чим не можуть похвалитися вироби з бамбука, які не поступаються у швидкості поглинання вологи, але активніше зношуються та мають високий цінник через складність обробки волокон природного походження.

Основні критерії вибору туристичного рушника

Як обрати рушник туристичний? Якщо для банного достатньо м'якості та здатності добре вбирати вологу, то до похідного висуваються низка додаткових вимог для зручного використання вдалині від цивілізації.

Якщо не хочете стати власником «кота в мішку», звертайте увагу на наступні фактори.

Поглинання та швидкість висихання

Головний критерій при виборі похідного рушника — його здатність швидко вбирати вологу. Мікрофібра поглинає воду, об'єм якої може в кілька разів перевищувати вагу самого виробу, дозволяючи миттєво прибрати вологу зі шкіри та запобігти переохолодженню та дискомфорту.

Швидкість висихання також відіграє важливу роль. Вологий матеріал є сприятливим середовищем для розвитку бактерій, що призводить до появи неприємних запахів, а в довгостроковій перспективі — проблем зі здоров'ям шкіри у разі постійного контакту з такою тканиною. Отже, чим швидше матеріал буде сохнути, тим зручніше та безпечніше для вас.

Для прикладу: рушник Naturehike можна скрутити, щоб позбавитися від 90% увібраної води, а після — дати матеріалу висохнути протягом 20-30 хвилин залежно від температури повітря.

Міцність та простий догляд

У подорожі немає можливості доглядати за спорядженням, тому рушник має витримувати суворі похідні умови та багаторазове використання без розшарування та розтягування.

Шукайте модель з міцними швами та укріпленими краями, які не дадуть матеріалу розпастися на волокна. До того ж краще, щоб тканина мала гладку фактуру, яка відштовхує дрібні забруднення.

Легкість і компактність

Туристичні рушники бувають різних розмірів, тому заздалегідь визначте, як ви плануєте його використовувати. Потрібно протерти спорядження та посуд? Просушити волосся? Чи, може, вам подобається повністю кутатися у рушник після купання? Залежно від потреб підбирайте розмір, який буде найзручнішим для вас. А краще: візьміть одразу кілька виробів різного розміру.

Що стосується ваги, тут все просто: чим легше екіпірування, тим простіше вам його нести, що особливо важливо, якщо планується тривала піша подорож. Для таких ситуацій мікрофібра — найкращий варіант, оскільки вона має найлегшу вагу порівняно з аналогами з інших типів волокон.

Поради щодо догляду за туристичними рушниками

Туристичний рушник з мікрофібри та інші аналоги для похідного застосування не вимагають особливого догляду. До того ж вони рідше потребують прання завдяки швидковисихаючому матеріалу, який не вбирає запахи та відштовхує забруднення.

  • Прання. Прати матеріал краще вручну без використання порошкових засобів та відбілювачів, щоб зберегти структуру та корисні властивості тканини. Температура води має бути в межах 20-40°С.
  • Сушіння. Легко викрутіть виріб і розвісьте його в місці, що добре провітрюється. Уникайте впливу прямих джерел тепла, які можуть пересушити та пошкодити волокна.

Цікавий факт: рушники для подорожей можуть замінити банні та мають корисні переваги у вигляді швидкого висихання та, як наслідок, антибактеріальних властивостей. Тому, купуючи мікрофібровий рушник, ви стаєте власником функціонального виробу 2 в 1, який можна використовувати як у дорозі, так і вдома.

Написати коментар