UA | RU
Контактна інформація
Київ

Як вибрати намет туристичний для різних умов | Naturehike

Пісні під гітару біля багаття та милування розсипом зірок на нічному небосхилі — це навіває романтичні образи, у пошуку яких затятий мандрівник готовий їхати на край світу. Але ця ідилія може легко зруйнуватися, якщо гарна погода раптово зміниться на дощ, а вітер почне пронизувати до кісток сотнею голок, перетворюючи відпочинок на битву за тепло та сухість.

Ось чому вибір туристичного намету є набагато важливішим завданням, ніж це може здаватися на перший погляд. Адже це ваш власний портал в зону комфорту в найекстремальніших умовах.

Як вибрати палатку? Тут ми відповімо на головні питання: на що варто звертати увагу перед придбанням та які дрібниці можуть бути вирішальними під час вашої подорожі.

Як вибрати правильну туристичну палатку для різних умов: поради | Naturehike

Перший і найочевидніший параметр, з яким ви зіткнетеся під час вивчення асортименту Naturehike, — форма намету. Форма не лише несе естетичну складову, а й впливає на функціональність конструкції.

Серед усіх форм найпопулярнішими є такі:

  • Напівсфера: ідеальний варіант для поціновувачів аскетизму. Конструкція швидко встановлюється та стійко витримує пориви вітру, але доведеться «заплющити очі» на невеликий внутрішній простір.
  • Купол: завдяки дугам, що перетинаються, каркас демонструє відмінну стійкість до навантажень і пропонує більш просторе місце для комфортного відпочинку.
  • Двосхильна: отримала таку назву завдяки схилам стелі, що роблять намет схожим на будиночок. Зазвичай така модель має легку вагу, але актуальна лише для кемпінгу у безвітряну погоду.
  • Тунель: U-подібна форма утворює великий, витягнутий внутрішній простір, тому такий намет туристичний зазвичай використовується для групового відпочинку.
  • Шатро: основою конструкції є одна центральна стійка, що, з одного боку, спрощує встановлення та збільшує місткість, але з іншого — знижує стійкість моделі до поривів вітру.

Коли ви визначилися з формою намету, настає час заглибитись у дрібні конструкційні характеристики, які ми розглянемо нижче.

Типи палаток для різних умов

Різні умови вимагають різного підходу до вибору спорядження, і намети — не виняток, адже одне діло — ночувати в обладнаному всім необхідним кемпінгу літнього вечора та зовсім інше — зупинятися на привал на вітряній гірській вершині, підкорюючи новий маршрут.

Щоб зрозуміти, який намет вам потрібний, визначтеся з тим, під який відпочинок і сезон він має бути адаптований.

За типом відпочинку

Існує 4 типи наметів Naturehike, які відрізняються формою та дрібними особливостями конструкції:

  • Трекінговий: легка та досить мініатюрна модель, розроблена для піших походів. Вона легко поміщається у рюкзаку та швидко збирається. Як правило, розрахована на одну-дві людини, забезпечуючи базовий захист від дощу та вітру.
  • Для велотуризму: надкомпактна конструкція поміщається в рюкзаку разом з іншим екіпіруванням для зручного транспортування під час катання на велосипеді. У деяких моделях є козирок для встановлення двоколісного транспорту та його захисту від опадів.
  • Палатка для кемпінгу: вона є набагато просторішою за трекінгову або велотуристичну, тому підходить для відпочинку з сім'єю або друзями. У конструкції іноді передбачено кілька входів з тамбурами, віконця для вентиляції, забезпечуючи максимальний комфорт.
  • Для гірських походів: це справжній «танк» у світі наметів, створений витримувати екстремальні погодні умови: сніжні бурі, сильний вітер та низькі температури. Каркас має посилені дуги, а тент може похвалитися високою водонепроникністю. Водночас виріб залишається легким, адже в горах дуже важке спорядження загрожує серйозними проблемами.

За сезоном

Намет за сезонністю — звучить як щось із модного каталогу, але насправді це питання вашого комфорту та безпеки у подорожі. Адже ви не надягнете пуховик у липневу спеку та не вирушите в зимовий похід у легкій вітровці, чи не так?

Сезонність визначається щільністю матеріалів та наявністю / відсутністю дрібних доповнень дизайну.

  • Літній: його основне призначення — забезпечення високої вентиляції внутрішнього простору, захист від сонця, легкого дощу та комах. Для цього модель має вентиляційні віконця із сітчастими вставками, а синтетичні матеріали відбивають УФ-випромінювання, зберігаючи комфортну температуру всередині.
  • Трисезонний: універсальний вибір для весни, літа та осені, коли погода може бути мінливою. Гнучкий каркас та матеріали з водовідштовхувальним шаром справляються з опадами, вітром та помірним холодом, балансуючи між легкою вагою та стійкістю конструкції.
  • Всесезонний: він призначений для експлуатації впродовж усього року та може використовуватися зокрема як зимовий намет завдяки наявності футпринту та захисної спідниці.

Матеріали палатки

Зовнішній тент і внутрішній намет шиються з поліестеру або нейлону. Обидва матеріали зберігають форму у разі перепадів температури та демонструють стійкість на розрив, але нейлон є менш стійким до ультрафіолету. Для підвищення водонепроникності матеріал може мати просочення або водонепроникний шар PU — такий варіант є ідеальним для міжсезоння.

Що стосується матеріалу каркаса, то він буває 3 типів:

  • Алюміній: легкий та гнучкий. До того ж метал не іржавіє та витримує поривчастий вітер та низькі температури, тому часто використовується у трисезонних і всесезонних наметах.
  • Фіберглас: несприйнятливий до деформування, але не такий міцний у порівнянні з алюмінієм. Актуальний для активного відпочинку за гарної погоди.
  • Скловолокно: дорога, але дуже легка та міцна альтернатива алюмінію. Використовується в каркасах у професійних наметах для екстремальних умов.

Як вибрати палатку за розміром та вагою

Під час розрахунку місткості намету враховується кількість спальних місць: це може бути як маленький одномісний намет, так і величезне шатро на велику групу. Проте майте на увазі, що цей показник не відображає фактичний рівень комфорту. Наприклад, у двомісній моделі, звичайно, поміститься кілька відпочивальників, але місця всередині буде «в обріз», а спорядження, що переноситься, доведеться залишити зовні.

Щоб гарантувати собі здоровий сон у комфортній позі, вибирайте місткість намету з таким розрахунком: потенційна кількість користувачів + 1-2 додаткові місця.

Підхожа для вас вага конструкції залежить від типу відпочинку:

  • Для короткострокових походів (1-3 дні) оптимальні палатки туристичні вагою 1-2 кг. Чим менша вага, тим простіше переміщатися на довгі дистанції.
  • Для подорожей у міжсезоння матеріал намету буде щільнішим, а значить, виріб буде важчим (від 2 кг). У такому разі можна розподілити вагу між учасниками групи: один несе тент, інший — каркас.
  • Для кемпінгу вага екіпірування не відіграє великої ролі, тому що ви не носите його на собі. Головне — простір та зручність.

Як доглядати за палаткою

Намет — це не просто укриття від примх природи, а справжня домівка вдалині від цивілізації. І як будь-який дім, він вимагає уваги та догляду, щоб служити вірою та правдою впродовж років.

Візьміть на замітку кілька простих, але вкрай корисних порад щодо обслуговування намету:

  1. Уникайте тривалого впливу прямих сонячних променів на тент, щоб матеріал не пересох і не пошкодився.
  2. Підкладайте захисний футпринт під дно намету, щоб зменшити зношування.
  3. Після кожного використання видаляйте з намету бруд за допомогою м'якої щітки або вологої ганчірки.
  4. Перед зберіганням завжди сушіть матеріали, навіть якщо вони здаються сухими. Волога може спричинити появу плісняви та неприємного запаху.
  5. Вибирайте для зберігання сухе місце з гарною вентиляцією. Дуги каркаса та кілочки для вітровідтяжок зберігайте в окремих чохлах, щоб не пошкодити тканину тенту.

На екстрений випадок ми рекомендуємо заздалегідь купити ремонтний комплект, що складається з латок та клею, щоб швидко усувати дрібні пошкодження на тканині під час відпочинку та запобігти погіршенню проблеми.

Написати коментар